העבודה שוחקת? הפקקים חונקים? הנבחרת על הפנים? יאללה, תרגיעו!
הכירו את נח'לה אדום, הקפה הערבי האסלי שהתחיל בבית קלייה קטן בשפרעם.
בזכות ארומה ייחודית, בחירת זנים קפדנית, תערובת מדויקת, איכות העשייה וכמובן – ההל האותנטי ששומר על ערכיו, נח'לה אדום מוכיח לנו שבכל שחור אפשר למצוא גם טיפה של הל.

איך מכינים קפה ערבי?

הכנת הקפה מעולם לא היתה הצד החזק שלכם? זה בסדר, לא הכל שחור פה, יש גם הל. אנחנו פה בשביל להדגים לכם איך להוציא את המקסימום מקפה ערבי אסלי.

בקטנה עלינו

תאמינו או לא, מלבד הדיסקו והפאנק קרו עוד דברים מעניינים בשנות ה-70: סובחי נח’לה החל לתרגם את התשוקה המשפחתית לקפה, לעסק משגשג. נושא עמו את סודות ומסורת הכנת הקפה מאבותיו, סובחי נח'לה פתח בית קלייה קטן בלב העיר העתיקה של שפרעם.

הודות לארומה ייחודית וחזקה, תערובת מדויקת ועשייה איכותית, זכה הקפה השכונתי להצלחה מהרגע הראשון. כל מי שטעם את הקפה המבושל אמר בהתפעלות "זה הקפה הערבי האסלי!".

השנים חלפו ואיתן הלך וגדל המוניטין של קפה נח’לה אדום, מה שדחף את סובחי נח'לה להקים מפעל מודרני לייצור קפה ולמזג בין הניסיון והמסורת לבין טכנולוגיה חדשנית וסטנדרטים בינלאומיים.

כיום, קפה נח'לה אדום מיוצר במפעל מודרני ובתקן BRC (תאמינו לנו שזה אחלה תקן). בנוסף, מומחי הקפה שלנו עורכים הסכמים עם חוות גידול קפה ייחודיות בדרום ובמרכז אמריקה, מלווים ומפקחים על תהליכי הגידול, הקטיף והעיבוד, ומייבאים את הפולים כדי להתחיל בתהליך הייצור.

תפוצת קפה נח'לה אדום התרחבה, הוא נכנס לכל בית ערבי והפך לסמל האירוח ואותנטיות בערים ובכפרים הערביים.

אז בפעם הבאה שהכל נראה שחור, אתם יכולים ללבוש מכנסי פדלפון ולרקוד דיסקו, או פשוט למזוג לעצמכם קפה נח'לה אדום ולגלות שלא הכל שחור פה, יש גם הל.

הל הל הל

?What the hell - לא הכל שחור פה, יש גם הל. ההֶל הוא צמח תבלין ממשפחת הזנגביל, המשמש לתיבול קפה ותבשילים שונים. צמח ההל הוא רב שנתי, בעל עלים גדולים, מקורו בדרום הודו ובסרי לנקה ומגדלים אותו גם בדרום מזרח אסיה וגוואטמלה.

עכשיו בואו נדבר תכל'ס, מלבד טעם עשיר ומתקתק וארומה מרעננת אשר מעניקים גרעיני צמח ההל לקפה, יש להל יתרונות בריאותיים רבים וסגולות רפואיות אשר תורמות לחיזוק הגוף והנפש, חיסון מפני מחלות ובקיצור - Healthy ;)

להל סגולות בריאותיות רבות, ביניהן: סילוק רעלים מהגוף, שיפור תהליכי עיכול, הורדת לחץ דם, הפחתת רמת כולסטרול ואפילו - שיפור מצב רוח. כנראה שאנחנו לא סתם אומרים שאם הכל נראה שחור, כל מה שצריך זה לחפש את ההל.

מה הקטע שלנו?

האם נח'לה אדום הוא באמת קפה כל כך מיוחד? קודם כל אמא אמרה שאנחנו הכי מיוחדים ועם אמא לא מתווכחים. חוץ מזה, יש עוד כמה סיבות, או כמו שאוהבים להגיד אצלנו - חמסה חמסה חמסה:

  • מאסטר זן: לכל תערובת קפה יש DNA ייחודי שאחראי לבסיס הטעם. לא מספיק לבחור זנים איכותיים של ערביקה ורובוסטה, חשוב לבחור זנים שמייצרים ערך מוסף. לתערובת של נח'לה אדום יש איזון נכון של גוף, דרגת חומציות, מרירות ו”אפטר טייסט”.
  • תרומת קלייה: תהליך הקלייה המתקדם של נח'לה אדום מתבצע באמצעות אוויר חם, דבר המאפשר דרגת קלייה גבוהה יותר מבלי לאבד מהטעם והארומה של הקפה, אלא להיפך. התוצאה? צבע כהה יותר וארומה חזקה יותר.
  • שואפים לבינוניות: דרגת הטחינה הבינונית של נח'לה אדום דקה מספיק למיצוי פוטנציאל הטעמים של הקפה וגסה מספיק כדי לשקוע בפינג'אן או בכוס, בתום התהליך. התוצאה: קפה עשיר בטעם, חלק, עם גוף עוצמתי.
  • ?What the hell: תוספת של הל טבעי, טחון ולא מעובד לקפה, נותנת טוויסט מיוחד לטעם ולא פחות חשוב, משמרת את הערכים הבריאותיים והתכונות של תבלין ההל הטבעי.
  • יאללה לבשל: כדי למקסם את הפוטנציאל של קפה נח'לה אדום, אנחנו ממליצים לקחת את הזמן ולבשל אותו על אש קטנה, ממש כמו בסרטון הדרכה.
מנצ'